Napisy na samochodach to najprostsza i tańsza forma reklamy na samochodach.
Kiedy warto zrobić napisy na samochodach?
Reklama wycinana to świetne rozwiązanie dla firm, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Jest ona łatwa w wykonaniu, co pozwala na szybką realizację zlecenia. Materiałem stosowanym do wykonania reklamy wycinanej jest folia samoprzylepna barwiona w masie.
Oklejanie samochodów przy pomocy grafiki wycinanej ploterem to idealne rozwiązanie dla Klientów, którym zależy na prostych wzorach graficznych lub napisach. W tym przypadku tło stanowi karoseria samochodu. Napisy na samochodach to metoda tania, jednak związana z pewnymi ograniczeniami, ponieważ przy jej użyciu niemożliwe jest przedstawienie fotografii. Doskonale sprawdza się za to przy prostych projektach, zawierających niewiele kolorów. W tego typu realizacjach występują głównie takie elementy jak hasła reklamowe, dane kontaktowe czy logo firmy. Pożądane wzory i napisy powstają poprzez wycinanie ploterem tnącym.
Jak powstają napisy na samochodach?
Na podstawie przygotowanego wcześniej projektu reklamy na samochodzie, wykonujemy następujące kroki:
- wycinamy pożądaną grafikę na ploterze tnącym,
- usuwamy niepotrzebne fragmenty folii,
- nanosimy folię transferową,
- wyklejamy napisy na samochodach i poszczególne elementy graficzne.
Każdy z elementów przyklejamy na powierzchnię samochodu osobno. Stosowane rodzaje folii różnią się w zależności od typu nadwozia, pożądanego czasu żywotności reklamy, a także środków finansowych, jakie dany Klient chce przeznaczyć na reklamę. Inne materiały zastosujemy także w przypadku aplikacji reklamy na powierzchniach całkowicie płaskich, a inne jeżeli mamy do czynienia z przetłoczeniami blach.
W wyjątkowych przypadkach zdarza się, że do oklejania wykorzystujemy folie odblaskowe. Taką usługę wykonujemy zazwyczaj dla samochodów uprzywilejowanych: ambulansów, radiowozów, wozów strażackich. Tego typu realizacje muszą spełniać określone warunki, takie jak: trwałość, odpowiednia estetyka oraz widoczność na drodze. Aby spełnić wszystkie wymagania, stosujemy folie trudne w aplikacji – ze względu na skomplikowane kształty pojazdów oraz sztywność folii odblaskowych – ale dzięki temu niezwykle trwałe i doskonale widoczne w światłach reflektorów. Warto pamiętać, że odpowiednia widoczność pojazdów uprzywilejowanych w trakcie interwencji – zarówno za dnia, jak i w nocy – ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.
Praca projektanta grafik samochodowych jest pełna wyzwań. Musi on zwracać uwagę na wiele istotnych elementów, jak na przykład kształty samochodów, aby mieć pewność, że naklejona grafika będzie zawsze czytelna i estetyczna. W przypadku zróżnicowanej floty samochodów istotne jest także staranne dopasowanie projektów do poszczególnych pojazdów, aby nie zaburzyć zgodności identyfikacji wizualnej.